X
تبلیغات
رایتل
1387/12/11 @ 02:09

جلوگیری از هک وبلاگ

معمولا هر هکر یا گروه هکری کار هک خود را با هک وبلاگ ها آغاز می کند . می توان گفت وبلاگ نیز یک سایت رایگان است اما آیا امنیت این وبلاگ ها بر عهده کیست ؟ می توان به اطمینان گفت 99% امنیت وبلاگ ها در دست صاحبان وبلاگ است . در صورتی که مدیریت یک وبلاگ را بر عهده دارید حتما این مطلب را بخوانید زیرا ترفند هایی بسیار مفید پیرامون جلوگیری از هک شدن وبلاگتان به شما معرفی کرده ایم .


ادامه مطلب را بخونید

1- هک کردن ایمیل صاحب وبلاگ
به طوری که هکر ایمیل صاحب وبلاگ را هک کرده بعد برای ورود به وبلاگ به قسمت فراموش کردن پسورد وبلاگ می رود . در این قسمت باید ایمیل صاحب وبلاگ زده شه تا پسورد وبلاگ به این ایمیل انتقال پیدا کند . پس هکر با در دست داشتن نام وبلاگ و داشتن پسورد ایمیل شما می تواند خیلی راحت به وبلاگتان دسترسی پیدا کند .

2- ایمیل جعلی
حیله دیگر هکر ها فرستادن ایمیل جعلی برای صاحبان وبلاگ است . به گونه ای که به طور دروغ خودشان را صاحب ارائه دهنده سرویس وبلاگشان معرفی می کنند و از آن ها می خواهند که پسورد خود را برای آن ها ایمیل کنند .

3- استفاده از صفحه های تقلبی
بعضی مواقع به شما آدرس های نا آشنا پیشنهاد می شود . بعد از باز کردن این آدرس ها صفحه ای شبیه صفحه لاگین ( صفحه ورودی به وبلاگ شما که یوزر نیم و پسورد را می خواهد ) باز می شود . ولی آیا هر صفحه شبیه به آن صفحه لاگین ما باید مشخصاتمان را وارد نماییم ؟؟؟ خیر ، زیرا امکان دارد این مشخصات ما برای افراد غیر معتمد فرستاده شود .

4- استفاده از باگ هاگاهی اوقات سرویس دهنده های وبلاگ نمی توانند آن طور که باید امنیتشان را تامین کنند برای همین با پیدا شدن چند باگ ( حفره امنیتی ) راه هک کردن را برای هکر ها باز می کنند . ولی این امر خیلی کم دیده می شود و می توان گفت امکان چنین اتفاقی خیلی به ندرت دیده می شود .
ولی راه های جلوگیری از هک شدن وبلاگ هایمان :

1- در مرحله اول سعی کنید وبلاگ خود را از یک سرویس دهنده مطمئن و مناسب انتخاب نمایید .
2- در نگه داشتن ایمیل خود توجه داشته باشید .
3- این را بدانید هرگز و تحت هیچ شرایطی صاحبان سرویس دهنده از شما پسورد وبلاگتان را نمی خواهند .
4- همیشه سعی کنید همه موارد صفحه لاگین ( آدرس بار و ... )را کاملا چک کرده بعد یوزر نیم و پسورد خودتان را وارد نمایید .
5- سعی کنید از یک پسورد مناسب استفاده کنید .
6- سعی کنید همیشه در پر کردن لیست اسم نویسی برای وبلاگ ایمیل با آی دی که در مسنجر از آن استفاده می نمایید تفاوت داشته باشد .

با استفاده و مد نظر گرفتن موارد بالا درصد هک شدن وبلاگ خود را تا حد زیادی کاهش داده اید . 

منبع:WWW.TIKTAAK.BLOGSKY.COM